Raamatut ega inimesi ei tohi hinnata välimuse järgi

…nii räägiti kodus ja õpetati koolis. Üksjagu tõtt on mõlemas. Ikka räägiti: ei ole oluline, milline sa välja näed, peeasi, et seestpoolt ilus oleksid. Eks sellega või nii mõnigi ennast aeg- ajalt lohutada. Ühiskonna seisukoht on aga hoopis midagi muud. Sellele on paljuski kaasa aidanud seltskonnaajakirjade klantspildid. Muidugi on esmamulje tähtis, aga ega ilma sisuta ka päris saa.

See selleks. Raamatuid olen küll kaane järgi ostnud. Just ilus kaane kujundus on kutsunud raamatut kätte võtma, pannud uurima illustraatori kohta ja teadmata midagi autorist või sisust sundinud ka raamatut ostma. Viimasel ajal küll üha vähem. See on tegelikust kiitus praegusaegsetele raamatukujundajatele- trükkijatele. Ahvatleva kujundusega raamatuid on väga palju ja tegelikult tahaks neid palju ka koju viia. Selline ei ole olukord aga alati olnud. Mäletan väga hästi nõukogudeaegseid halle ja üsna ühetoonilisi raamatuid. Muidugi, kui tegu on klassikaga ja tõeliselt kvaliteetse ilukirjandusega, siis pole kujundus nii väga oluline. Ega me ju ei kujuta ettegi, et Victor Hugo „Hüljatud“ peaksid olema rohkete illustratsioonidega ja ilma illustratsioonideta „Jumalaema kirik Pariisis“ annab fantaasiale ju lausa tiivad. Samuti on ilmselt illustratsioonideta kirjandusteose lugemisel hoopis teine mõju kui illustreeritud variandi puhul. Ometi kutsusid ilusa kaanega ja meeldivalt kujundatud raamatud alati sisse vaatama ja lõpuks ka ostma. Seepärast on riiulis terve rida nõukogudeaegseid luuleraamatuid. Muidugi, Hando Runneli, Doris Kareva või Aita Kivi Ja Ave Alavainu raamatuid sai tiku tulega taga otsitud. Lisaks neile rändasid aga riiulile paljud väikesed luuleraamatud, kelle autorid sageli meelde ei tule ning mida just kujundus ostma kutsus.

Ja muidugi lasteraamatud. Kes ei mäletaks lapsepõlvest Siima Škopi poolt illustreeritud muinasjuturaamatuid. “Pöial-Liisi”,”Väike Mukk”,”Une-Mati, Päris-Mati ja Tups” või “Hõbeuisud”. Tolleaegse põlvkonna lapsed teavad tänu talle päris ühte moodi, kuidas Pöial- Liisi välja näeb. Ja muidugi Edgar Valter. Tema selgelt äratuntav käekiri on põhiliselt saatnud küll minu laste lapsepõlve, aga kes ei teaks “Lugu lahkest lohe Justusest ja printsess Miniminnist”, “Kassike ja kakuke”, “Isand Tuutu ettevõtmised”, “Pintselsabad”. Ja muidugi kõik „Pokuraamatud“. See on ju terve maailm. Või kuidas sa saad jätte ostmata Regina Luki imeilusate piltidega lasteraamatuid. Või Piret Raua omi- niivõrd omanäolised, neid kohe ei saa jätta lastele tutvustamata.

Meie oma Eesti raamatute kujundamise ja trükkimise kultuur on väga- väga heal tasemel. Uue eesti aja alguses tuli väga palju tõlkeraamatuid. Ka lastele, ilusti illustreeritud kuid sisu poolest lühikokkuvõtetega. Neid ilmub siiamaani. See on kuidagi alandav- nagu poleks lapsed võimelised pikemat juttu kuulama- lugema. Võib- olla saan ainult mina sellest nii aru. Tegelikult on eriti lapsed väga nutikad ning õhtused jutu lugemised- kuulamised tõeline vanematega koos veedetud kvaliteetaeg. Selle aja veetmiseks katsugem otsida väga hästi kujundatud ja sisukaid lasteraamatuid, kus ilusa kaane taga peidus ka lugemist vääriv sisu. Ning kuna inimeste esimene mulje raamatutest kujuneb paljuski ka kaane põhjal, siis kujundajate tänuväärne töö tagab sageli ka raamatu müügiedu. Õnneks toome sageli koju hea kujundusega koos ka suurepärase raamatu.

Kasiino mänguautomaatide disaini olulisus

Disaini osatähtsus on nüüdsel ajal kohe eriti oluline. Heal disainil on väga suur osa selle juures, kas toode tarbija tähelepanu köidab või mitte. Kuid disain ei ole oluline ainult käega katsutavate toodete puhul. Sama kehtib ka teenuste puhul. Ilusa graafikaga e-poes on palju meeldivam sisseoste teha. Hästi kujundatud poes on ka asjade leidmine oluliselt kergem ning kogu ostuprotsess kulgeb sujuvamalt.

Sama näite võib tuua ka kasiinode maailmast. Ning siinkohal saab vaadelda disaini osatähtsust nii füüsilisel kujul esineva toote kui ka virtuaalse teenuse puhul. Füüsilise tootena saab vaadelda näiteks kasiinodes olevaid mänguautomaate. Mida põnevam mänguautomaat välja näeb, seda suurema tõenäosusega see kasiino külastajate tähelepanu köidab. Muidugi saavad selle juures määravaks ka teised näitajad, nagu näiteks mänguautomaadi RTP. Kuid ometi saab alguses määravaks siiski mänguautomaadi välimus. Selleks, et kasiino mänguautomaat kliente ligi tõmbaks, ei ole tingimata vajalik, et see oleks võimalikult suurel hulgal värviliste tuledega üle valatud. Tuled mängivad mänguautomaatide puhul kindlasti tähtsat rolli, kuid on oluline, et kõike siiski maitsekuse piirides kasutataks ning asi tasakaalus oleks.

Niisama oluline kui on füüsilisel kujul olemas oleva kasiino mänguautomaadi disain, on seda ka online kasiino mänguautomaatide disain. Tegelikult algab kõik juba online kasiino enda kujundusest. Online kasiino peab hea välja nägema. Puhas kujundus võimaldab klientidel soovitud mänge ja teenuseid kergemini üles leida. Liiga kirju kujundusega online kasiinot võib olla oluliselt raskem kasutada ning kogu värvide pillerkaar võib mängija ära väsitada. Samuti ei ole kuigi heaks valikuks kujundust ka liiga minimaalseks muuta. Kõik peab jällegi tasakaalus olema.

Kuid vaatame lähemalt ka online kasiino mänguautomaate. Mänguautomaadid ehk slotid on online kasiino üheks kõige olulisemaks osaks. Nüüdisaegne tehnoloogia võimaldab online kasiinode mänguautomaate äärmiselt põnevaks muuta. Need ei pruugigi oma ülesehituse poolest oluliselt tavalistest arvutimängudest erineda. Mänguautomaatide puhul pööratakse kujundusele äärmiselt suurt tähelepanu. Mängudele saab lisada erinevaid animatsioone ja videoid. Ning seda kõike mängule sisu lisamise eesmärgil, et mänguautomaadiga mängimisest kujuneks omamoodi seiklus. Vaheklipid ja animatsioonid võimaldavad võimendada mänguautomaadiga seotud teemat. Nii saab näiteks Halloweeni teemalisele mänguautomaadile lisada õudsaid vaheklippe või siis saab nende abil näiteks mängule humoorikust lisada. Kuid online mänguautomaatide võimalused ei piirdu ainult eelpool nimetatuga. Slotid võivad sisaldada ka erinevaid tasemeid ning ka boonusmänge. Boonusmängud võivad sloti põhimängust täielikult erineda. See kõik lisab mängule põnevust juurde ning muudab mängukogemuse mitmekesisemaks. Loe rohkem kasiino boonus 2018.

Online kasiinode turul on veel üks lihtne viis, kuidas inimesi mõne konkreetse mänguautomaadi juurde meelitada. Selleks on tasuta spinnid ehk tasuta keerutused. See tähendab, et mängija saab teatud mänguautomaadiga teha kindla arvu spinne ning seda täiesti tasuta. Isegi kui mängijale uus mänguautomaat ei meeldi, ei kaota ta sel juhul midagi, vaid saab endale lihtsalt võimaluse ilma riskimata raha võita.

Arealdisaini graafika taastamise teenus

Meie tegevusalade hulka kuulub ka vanade graafiliste trükkide taastamine. Saatke meile pilt mõnest vanast kleepsust või värvilahendusest, mis on kas näiteks ära kulunud, tuhmunud või ehk on sellelt mõni osa üldse ära tulnud, mis tuleks uuesti taastada. Samuti võib soovitud eseme tuua meie kontorisse. Sel juhul oleks siiski vajalik eelnevalt meili või telefoni teel meiega ühendust võtta. Vaatame taastamist ootava trükise või kleepsu üle ning anname teada, kui palju selle taastamine maksma võib minna. Kui kujunduselement on saanud väga palju kahjustada, siis ei pruugi täielik taastamine võimalik olla, vaid tuleb luua ise midagi ligilähedast. Mõni varasem foto või Internetist leitud pilt oleks sellisel juhul väga suureks abiks.

Taastame absoluutselt kõiksugu graafikat. Olgu selleks kas mõni vana plakat või isegi mänguautomaat. Just nimelt, oleme taastanud ühe tellimusena ka vanu slotimasinaid. Siinkohal oleks paslik lisada, et meie taastamistööd piirduvad ainult graafiliste väljatrükkide taastamisega. Mehhaaniliste osade, elektroonika ning muu taolise remontimisega me ei tegele. Selleks tuleb minna vastava ala asjatundja juurde. Kasiino mänguautomaatidel eemaldasime näiteks rullikud, skannisime nendel olevad pildid arvutisse. Meie disainer taastas värve ning ära kulunud osasid ning seejärel trükiti pildid jälle välja ning liimiti ketastele peale. Lisaks sellele skannisime arvutisse mänguautomaadi korpuse küljes olevad pildid ning parandasime ka nende visuaalset väljanägemist. Trükkisime need välja vinüülist kleepsudena ning kleepisime mänguautomaadi külge. Lõpptulemusena nägi see välja nagu täiesti uus seade.

Arealdisaini graafika taastamise teenus

Veel võib ühe näitena tuua välja ühe ägeda vanaaegse raadio taastamist, mille omanik oma pööningu pealt leidis. Tegemist oli elektrikuga, kes oskas raadiol mõned jupid välja vahetada, nii et see jälle ilusti töötas. Kuid visuaalse väljanägemise koha pealt tulime appi meie. Eemaldasime kirjadega plastpaneelid ning taastasime kirjad digitaalselt arvutis. Seejärel trükkisime välja täpselt paneelisuurused kleepsud koos värskete kirjadega ning kleepisime need paneelide peale. Raadiol jooksis üle kõlari katte ka raadio logo, mis oli valmistatud plastikust ning oli kahjustada saanud. Otsisime internetist õige logo üles, lõime 3D printimiseks vastava mudeli ning saime ka selle välja vahetada. Lõpptulemus oli mõnusalt šikk ja retro.

Kasutame taastamisel peamiselt kleepsudega katmise meetodit. Kleepsud võimaldavad keerukamat ning detailset graafikat palju paremini edasi anda. Samuti on kleepsude värvikvaliteet ning vastupidavus väga hea. Vastavalt materjalidele saab valida mitme erineva materjali vahel. Nendeks on peamiselt erinevat tüüp vinüülid, aga ka näiteks film ja magnetid. Samuti on võimalik graafiline lahendus paberile välja trükkida ning seejärel soovitud eseme külge liimida. Just nagu me eelpool nimetatud mänguautomaadi rullikute puhul tegime. Teeme materjalide valimise puhul soovitusi, et millist materjali kus kasutada võiks, kuid kindlasti arvestame ka Teie soovidega.

Arealdisaini raamatu trükkimise teenus

Suurepärane raamatukaane disain on parim müügivahend. Professionaalselt kujundatud kaas annab koheselt ja atraktiivselt Teie raamatu põhiolemust edasi.

Ehk soovite kõigepealt trükkida ainult ühe koopia, et näha, kui hea meie trükikvaliteet on? Võib olla soovite teada, kui hea tunne on hoida käes oma enda koostatud raamatut? Või ehk soovite ühte koopiat suveniiriks või kingituseks. Mis iganes põhjusel Te raamatut trükkida ka ei sooviks, tuleme me Teile selle soovi ellu viimisel appi. Trükkimine on äärmiselt lihtsaks tehtud ning me teeme Teile ilmselt väga taskukohase hinnapakkumise. Peate meile vaid saatma oma teksti ning soovi korral ka raamatusse minevad pildifailid. Täpsustage, milliseid teenuseid Te kasutada soovite ning millist ja mitut raamatut Te trükkida soovite. Teeme Teile seejärel ühe tööpäeva jooksul esmase hinnapakkumise. Kui Teil tekib töö käigus soov mõnda lisateenust kasutada, siis anname sellest tingitud võimalikust hinnalisast teada ja saate ise valida, kas Te seda soovite või mitte.

Saate valida erinevate formaatide vahel. Saate valida, kuidas Te seda köita soovite. Valida saab nii pehmete kui ka kõvade kaante vahel. Raamatus olevad pildid saab trükkida must-valgelt või värviliselt. Kui Te pole päris kindlad, millised need näitajad olema peaksid, siis tuleb meie professionaalne disainerite meeskond Teile appi.

Saatke meile oma tekst ja oma pildid ning me paneme selle raamatuks kokku. Saadetav tekst võib olla nii MS Wordi .doc formaadis või .pdf formaadis. Saate kasutada ka meie keelespetsialisti abi, kes trükki minevad tekstid ise üle kontrollib, et raamat saaks korrektne ning täiuslik. Kui Teil pole veel pilte või sooviksite neid muuta, siis tulevad appi meie graafikadisainerid, kes oskavad kujundada nii professionaalse välimusega raamatukaasi kui ka töödelda raamatusse minevaid pilte. Aitame ka teksti kujundada, pakkudes suurt fontide valikut ja võimalust tekste erinevatel viisidel töödelda.

Kui Te valite, et meie meeskond aitaks Teid raamatu vormistamise ja kujundamisega, siis me arvestame kõigi Teie soovidega ning anname ka enda poolt soovitusi, kuidas midagi teha võiks. Seejärel hakkab meie meeskond Teie raamatu kallal tööle. Meie meeskond saadab Teile seejärel raamatu esialgse kujunduse. Saate vaadata üle, kas see sobib Teile ning saate soovi korral muudatusi nõuda. Kui Te jääte raamatuga rahule, siis saadame selle trükki.

Trükkimiseks kuluv aeg sõltub soovitud raamatu tiraažist ning kas Te valisite pehmete või kõvade kaantega raamatu. Üldjuhul saame valmis umbes nädalaga. Saate raamatule või raamatutele ise järele tulle või kasutada meie partnerfirma kullerteenust.

Meie poolt valmistatud raamatute kvaliteediga saab tutvuda tulles meie kontorisse. Meil on suur valik meie poolt valmistatud raamatute näiteid. Samuti saab kontoris tutvuda meie poolt pakutavate raamatu kujundamise võimalustega. Kontorisse tulles on vajalik eelnevalt aeg kokku leppida.

Arealdisaini

Teenused

Lühiülevaade meie teenustest

Kui olete huvitatud saada abi projekteerimisel nii on palju erinevaid valdkondi, et saad aidata jooksul. Siin on mõned kõige levinumad teenused, mida pakub Design ametid.

Kujundusteenus

teenusedTeenust pakuvad kogemustega ja professionaalset taset omavad disainerid. Kujundusteenus hõlmab nii trükiste (raamatud, kataloogid, broshüürid, voldikud, plakatid jm väiketrükised) kui ka veebipõhiste toodete kujundust (koduleheküljed, e-kataloogid, bännerid, animatsioonid, videolahendused).

Trükiteenus

Kasutame väga mitmeid erinevaid trükitehnoloogiaid: siiditrükk, offsettrükk, digitrükk. Soodsat trükiteenust saame pakkuda nii väikeste kui ka suurte tiraazide puhul. Juhul, kui Teil on olemas endal kujundus, kuid otsite trükivõimalust, siis saame Teid kindlasti aidata.  Kui vajate abi trükifaili tegemisel siis üldjuhul selle eest lisatasu me ei võta ning koos trükistega anname Teile üle ka korrektse trükifaili, mida saate edaspidi kasutada.

Soodsate hindadega trükised valmivad lühikese tähtaja jooksul ning alati püüame Teid aidata omapoolsete soovitustega leidmaks parim võimalik lahendus, et Teie trükis kannaks just Teile vajalikku eesmärki.

Disainkleebised

Disainkleebiste kujundused on kõik meie enda disainerite tehtud, seega masstoodanguna neid ei pakuta. See omakorda annab neile lisaväärtuse unikaalsuse näol. Kõiki kleebiseid on võimalik tellida Teile vajalikus suuruses ja värvitoonis. Paindlike lahenduste tõttu on disainkleebised osutunud ootamatult populaarseteks. Juhul, kui meiepoolt etteantud valikust Te omale meelepärast kujundust ei leia, saame disainida Teile kleebise vastavalt Teiepoolt ettantud soovidele.

Etiketid rullis

Etikette valmistame termotrükis valgele niiskuskindlale kleebisele. Meie teenuse eeliseks on see, et saame teha ka väga väikestes kogustes etikette (alates 10 tk). Valmistamise aeg on  lühike ja vajadusel on etiketid võimalik kätte saada juba samal päeval.

Firmagraafika

Firmagraafika uuendamine või uue logo väljatöötamine on disaineritele alati suur väljakutse ja annab võimaluse oma loovusele vabad käed anda. Meie senitehtud tööd on pälvinud tunnustust nii Eestis kui ka väljaspool. Oleme töötanud aja jooksul välja kaks meetodit firmagraafika loomiseks, mis annab võimaluse tellida professionaalset teenust nii väiksema kui ka suurema eelarvega ettevõtetel.