Arealdisaini graafika taastamise teenus

Meie tegevusalade hulka kuulub ka vanade graafiliste trükkide taastamine. Saatke meile pilt mõnest vanast kleepsust või värvilahendusest, mis on kas näiteks ära kulunud, tuhmunud või ehk on sellelt mõni osa üldse ära tulnud, mis tuleks uuesti taastada. Samuti võib soovitud eseme tuua meie kontorisse. Sel juhul oleks siiski vajalik eelnevalt meili või telefoni teel meiega ühendust võtta. Vaatame taastamist ootava trükise või kleepsu üle ning anname teada, kui palju selle taastamine maksma võib minna. Kui kujunduselement on saanud väga palju kahjustada, siis ei pruugi täielik taastamine võimalik olla, vaid tuleb luua ise midagi ligilähedast. Mõni varasem foto või Internetist leitud pilt oleks sellisel juhul väga suureks abiks.

Taastame absoluutselt kõiksugu graafikat. Olgu selleks kas mõni vana plakat või isegi mänguautomaat. Just nimelt, oleme taastanud ühe tellimusena ka vanu slotimasinaid. Siinkohal oleks paslik lisada, et meie taastamistööd piirduvad ainult graafiliste väljatrükkide taastamisega. Mehhaaniliste osade, elektroonika ning muu taolise remontimisega me ei tegele. Selleks tuleb minna vastava ala asjatundja juurde. Kasiino mänguautomaatidel eemaldasime näiteks rullikud, skannisime nendel olevad pildid arvutisse. Meie disainer taastas värve ning ära kulunud osasid ning seejärel trükiti pildid jälle välja ning liimiti ketastele peale. Lisaks sellele skannisime arvutisse mänguautomaadi korpuse küljes olevad pildid ning parandasime ka nende visuaalset väljanägemist. Trükkisime need välja vinüülist kleepsudena ning kleepisime mänguautomaadi külge. Lõpptulemusena nägi see välja nagu täiesti uus seade.

Arealdisaini graafika taastamise teenus

Veel võib ühe näitena tuua välja ühe ägeda vanaaegse raadio taastamist, mille omanik oma pööningu pealt leidis. Tegemist oli elektrikuga, kes oskas raadiol mõned jupid välja vahetada, nii et see jälle ilusti töötas. Kuid visuaalse väljanägemise koha pealt tulime appi meie. Eemaldasime kirjadega plastpaneelid ning taastasime kirjad digitaalselt arvutis. Seejärel trükkisime välja täpselt paneelisuurused kleepsud koos värskete kirjadega ning kleepisime need paneelide peale. Raadiol jooksis üle kõlari katte ka raadio logo, mis oli valmistatud plastikust ning oli kahjustada saanud. Otsisime internetist õige logo üles, lõime 3D printimiseks vastava mudeli ning saime ka selle välja vahetada. Lõpptulemus oli mõnusalt šikk ja retro.

Kasutame taastamisel peamiselt kleepsudega katmise meetodit. Kleepsud võimaldavad keerukamat ning detailset graafikat palju paremini edasi anda. Samuti on kleepsude värvikvaliteet ning vastupidavus väga hea. Vastavalt materjalidele saab valida mitme erineva materjali vahel. Nendeks on peamiselt erinevat tüüp vinüülid, aga ka näiteks film ja magnetid. Samuti on võimalik graafiline lahendus paberile välja trükkida ning seejärel soovitud eseme külge liimida. Just nagu me eelpool nimetatud mänguautomaadi rullikute puhul tegime. Teeme materjalide valimise puhul soovitusi, et millist materjali kus kasutada võiks, kuid kindlasti arvestame ka Teie soovidega.