Arealdisaini siiditrüki teenus

Arealdisain pakub teenusena ka ühte universaalseimat trükitehnoloogiat – siiditrükki. Trükime selles stiilis erinevatele riietusesmetele (t-särkidele, kleitidele, seelikutele, töörõivastele), aksessuaaridele (sallidele, vihmavarjudele, kottidele). Kuid tekstiilitooted ei ole piiranguks, samuti on võimalik siiditrükis teha erinevaid reklaammaterjale (kaarte, etikette, visiitkaarte, postkaarte, plakateid) ning väga palju erinevaid meeneid (märkmikke, tasse, termostopse jne). Nagu aru saada, pole siid materjalina piiranguks, vaid pelgalt tehnoloogiale nimetuse andnud materjal.

Tellimuse esitamisel räägime kliendiga tellimustöö osas täpselt läbi. 
Esiteks, milline on kujutis, mida trükkida soovitakse. Võimalik on, et klient esitab täpse kujutise (olgu see logo, nimi või muu pilt), kuid samas ka see, et klient kirjeldab soovitud kujutist ning loome kliendi järgi sobiva disaini ise. Arealdisainis töötavad disainerid panustavad ihu ja hinge kliendi soovidele vastava disaini loomiseks. 
Teiseks valib klient toote, millele siiditrükis kujutist trükkida soovib.
Kolmandaks räägime kliendiga läbi, kuhu ja millises suuruses on kliendi soovitud tootele kliendi soovitud kujutist võimalik trükkida. 
Olenevalt tootest ja disainist esitame kliendile hinnapakkumise ning sõlmime lepingu.

Seejärel algab tööprotsess. Siiditrüki puhul toimub trükkimine mitte kogu pildina vaid kujutisel kasutatavate värvide kaupa. Kõigepealt lahutatakse kujutis erinevateks värvideks. Seejärel prinditakse iga lahutatud värv ükshaaval kilele. Seejärel tehakse iga värvi tarvis eraldi film ning eraldi raam.
Põhiliseks vahendiks edasises protsessis on trükiraam. Trükiraamiks on põhimõtteliselt metallist raam, mille külge sätitakse pingule kangas. Tänapäeval kangana enam siidi ei kasutata, pigem sünteetilisi materjale nagu näiteks nailon, mis on siidist oluliselt paremini vastupidavad. Kasutatavad kangad erinevad omavahel võrgusilma suuruste osas. See, millise võrgusilmaga kangast tarvis on, sõltub lõpptootest, soovitud kujundist ja ka värvidest. Väiksemate kujutiste trükkimiseks on vajalik väiksema võrgusilmaga võrk. Mõnede värvide ja materjalide puhul osutub vajalikuks aga hoopis kangas, millel on jämedam võrgusilm.

Trükiraamil olev kangas kaetakse emulsiooniga, mis on valgustundlik ja siis omakorda filmiga. Seejärel asetatakse emulsiooni ja filmiga kaetud kangas valguslauale, kus seda valgustatakse läbi UV lampidega. Kui emulsiooni valgustada, siis see kinnitud kangale. Filmil on aga kliendi soovitud kujutis musta kujutisena, sellest läbi UV valgus ei valgusta ja emulsioon seal ei kinnitu ning see on võimalik maha pesta. Nii jääbki tulemuseks raamile kliendi soovitud värvi läbi laskev kujutis, ülejäänud osa on emulsiooni all.
Iga kujutisel vajaliku värvi jaoks valmistatakse selliselt eraldi raam. Kõik need raamid kinnitatakse äärmise täpsusega seadmele, mida nimetatakse trükikarusselliks. Täpsus on seejuures oluline, et kuna iga värv trükitakse eraldi raami kasutades ühele lõpptulemuseks saavutatavale tootele, peavad õige kujutise saamiseks kõik värvid tootel täpselt õigesse paika saama.

Kui värvide raamid on valmis, asetatakse trükilauale kliendi poolt tellitud toode. Toode kinnitatakse trükilauale liimiga. See on vajalik toote täpselt ühes paigas püsimiseks.

Viimases etapis kasutatakse värvimiseks vahendit nimetusega raakel. Värv kantakse läbi siidiraami tootele. Värv satub tootele läbi eelpool kirjeldatud võrgu. Siis toode kuivatatakse ning kantakse tootele järgmine värv ja seda tegevust korratakse kuni kõik kujutise jaoks vajalikud värvid on nende spetsiaalsete raamide abil tootele kantud ning lõpptulemuseks on kliendi soovitud toode. Kui kõik värvid on tootele kantud ning soovitud kujutis valmis, läheb toode oma lõppviimistluse saamiseks tunnelahju. Sealt väljunud tootel olev kujutis ei kulu ega hävine ka näiteks pesumasinas.
Nagu kirjelduse järgi aru saada, on siiditrükk äärmiselt personaalse lähenemisega trükitehnoloogia, kuna iga tellimuse puhuks on võimalik luua kliendi näoline disain ning tehnoloogiast tingitult on vajalik iga tellimuse jaoks toota tellitud kujutisele vastavad trükiraamid. Personaalse lähenemisega siiditrükk tagab kindlasti kliendi rahulolu.Arealdisaini siiditrükiteenus