Ofsettrükk vs digitrükk

Printimine on printimine, eks? Või on digitrükk ja ofsettrükk siiski erinevad?

Ofsettrükk vs digitrükk

Mida kujutab endast ofsettrükk täpsemalt? Ofset trükitehnoloogia puhul kasutatakse trükiplaadi- ja kummisilindreid. Trükiplaadi silindrile kantakse spetsiaalse tehnoloogiaga kujutis. Kujutis kantakse edasi kummisilindrile, millel on spetsiaalne kummikate. Seejärel alles kantakse kujutis kummisilindri kummikattelt paberile. Kuna kujutist ei kanta otse paberile, on tehnoloogia saanud nimeks ofset. See on sobiv meetod trükkimiseks, kui on vajalik trükkida suuremaid koguseid. Tulemuseks on täpselt reprodutseeritud värvidega, selge ja puhas kujutis.
Ofsettrüki olulisemateks eelisteks on:
-suurte koguste trükkimine on soodne
-mida suurem kogus trükkida, seda odavam on hind ühe eksemplari kohta
-võimalik on valida väga suure hulga erinevate paberite hulgast
-lisaks tavalistele värvidele on ofsettrüki puhul valikus ka spetsiaalsed tindid nagu näiteks metallivärv
-tulemuseks kõrge kvaliteediga tooted, millel suur värvide ja detailide täpsus.

Mida kujutab endast aga digitrükk? Digitrüki puhul ei kasutata trükiplaate nagu ofsettrüki puhul. Selle asemel kasutatakse võimalusi nagu toonerid (nagu laserprinterite puhul) või suuremaid printereid, mis kasutavad vedelal kujul tinti. Digitrükki võiks eelistada, kui on soov trükkida väiksemas koguses tooteid nagu kaarte või flaiereid. Lisaks on digitrüki eeliseks suurema hulga erineva info kasutamise võimalus. Näiteks, kui igale prinditavale kaardile on soov printida erinev nimi, on seda võimalik teha digitrükiga, samal ajal kui ofsettrükk seda ei võimalda. 
Digitrüki olulisemateks eelisteks on:
-seadistamiskulud väiksemate tellimuste puhul on väiksemad
-lihtsasti on võimalik printida täpselt vajaminev kogus just siis, kui selleks vajadus tekib
-võimalik on printida väiksemaid koguseid, olgu selleks kasvõi 1,5 või 20 eksemplari
-odav must-valge digitrükk
-info variaabelsus eksemplariti (võimalik erinevatele eksemplaridele trükkida nt erinev nimi, aadress, number vms)
-uuem tehnoloogia on muutnud digitrüki tõeliselt kvaliteetseks tehnoloogiaks.
Sellest tulenevalt, kui kliendina valida ofsettrüki ja digitrüki tehnoloogiate vahel, võid kindel olla, et mõlema tehnoloogia puhul on tulemuseks kõrgkvaliteetne toode. Valiku tegemisel aitab otsustada kliendi soov. Kui klient soovib tellide toodet suurtes kogustes (tellimused suurustega 100 või isegi 1000), on sobilikumaks meetodiks ofsettrükk. Samuti võimaldab ofsettrükk kliendil valida suurema hulga erinevate spetsiifiliste paberitüüpide vahel ning samuti on ofsettrüki puhul valikus suurem hulk erilisemaid värve nagu metalli või fluorosents tindid, mis aitavad luua isikupärasemaid ja originaalsemaid tooteid.
Samal ajal, kui kliendi sooviks on tellimus, mille kogusuurus jääb arvult väiksemaks, kui 100, oleks mõistlikum valik digitrükk. Samuti tasuks eelistada digitrükki, kui tellimuse puhul on vajalik igale eksemplarile trükkida individuaalne info (näiteks ürituse kutsetele erinev nimi või aadress). Samal ajal ei jää digitrüki puhul toote kvaliteet alla ofsettrüki kvaliteedile.

Võimaldades Arealdisainis nii ofsettrükki kui ka digitrükki, on suurepärane võimalus vastavalt kliendi soovidele valida sobivam trüki tehnoloogia ilma, et klient peaks otsima teatud eelistuste puhul uut teenusepakkujat. Kliendilt tellimust esitades ootame täpset toote kirjeldust ning tellitava toote koguhulka. Sellest informatsioonist lähtuvalt pakume kliendile sobivama tehnoloogia toote trükkimiseks. Kui trükimeetod on valitud, on kliendil võimalik valida paber, millele toote trükime (see on eriti oluline väiksemate individuaalsemate tellimuste puhul) ning värvid, millega valitud paberile soovitud kujutise/teksti trükime.

Arealdisainis on tellimusi vastu võtmas spetsiaalse haridusega disainerid, kes vastavalt kliendi soovidele on igati valmis abistama parimate paberi ja värvivalikute tegemisel. Soovides oma klientidele pakkuda igakülgset rahulolu, toimub trükifaili loomine disaineri poolt ilma hinnalisata tellimuse lõppmaksumusse. Saame tellimused valmis ka äärmiselt lühikeste tähtaegade puhul.