Mängukaartide disain

Esimesed mängukaardid tulid kasutusele 9. sajandil Hiinas. Euroopasse jõudmiseks kulus suisa viis sajandit. Euroopas muutusid toona populaarseks kaks erinevat disaini. Prantsusmaal kasutati niinimetatud Pariisi kaarte ja Inglismaal Rouennais kaarte. Inglismaal kasutatav disain pani ühtlasi aluse tänapäeval tuntud mängukaartidele. Prantslased lõid meile tuttavad kaardimastid – poti, ärtu, risti ja ruutu. Idee taoliste mastide loomiseks tuli aga hoopis Hispaania kaardipakist, milles kasutati peekreid, münte, nuiasid ja mõõkasid. Prantslaste poolt kasutatavaid kaarte oli aga palju lihtsam ja odavam toota, sest numbrikaartide valmistamiseks sai kasutada lihtsaid templeid.
Mängukartide disain

Mängukaarte iseloomustab sümmeetrilisus. Sellel on kaks eesmärki. Esiteks muudab see mängukaardid silmale meeldivaks, kuna meie ajule meeldib sümmeetria ning seda nii kunstis kui ka looduses. Kuid lisaks lihtlabasele ilule, on sümmeetrilisusel ka funktsionaalne eesmärk. Nimelt ei saa sa kaarte kunagi valepidi käes hoida. Siinkohal pean silmas muidugi, et kaart ei saa “pea alaspidi” olla. See võib küll tunduda suhteliselt tähtsusetuna, kuid kui mõtlema hakata, siis teeb see mängimise palju sujuvamaks. Kujuta ette, kui sa peaksid sõpradega mängides või kasiinos mõnda kaardimängu mängides oma kaarte õigetpidi keerama. Kõlab ju tüütult? Sümmeetrilisus ei piirdu ainult numbrikaartidega, vaid ka piltidega kaardid on tehtud sümmeetrilised. Piltidega kaardid ei ole aga alati sümmeetrilised olnud. Kuni 19. sajandini kasutati täispikkuses tegelasi.

Mängukaartide disaini osas on tehtud veel teisigi praktilisi muudatusi. Kui mängukaardid 19. sajandi lõpus Ameerikasse jõudsid, hakati trükkima kaartide servale kaardi väärtust ja masti. Taoline disainimuudatus võimaldas mängijatel kaarte teineteise suhtes lähemal hoida. Enam ei olnud vajalik näha kaarti terves ulatuses ning see võimaldas kaarte lihtsamini ka ühes käes hoida.

Soldat ehk poiss (inglise keeles Jack) ei ole alati sama nime kandnud. Varem oli selle kaardi nimeks rüütel (knight). Kuid kuna taolise nimekasutuse korral oleks tulnud trükkida nii soldati kui ka kuninga kaardile K-täht, otsustati rüütli nimi segaduse ära hoidmiseks muuta soldatiks.

Mängukaartide arengu käigus hakati pildikaartidel kasutama ajaloolisi figuure. Nii sai poti kuningaks Piiblist tuntud Taavet, ärtu kuningaks Frangi keiser Karl Suur, risti kuningaks Makedoonia kuningas Aleksander suur ja ruutu kuningaks Rooma diktaator Julius Caesar. Samamoodi isikustati ka emandad ja soldatid. Poti emand on Kreeka jumalanna Athena, ärtu emand Vanast Testamendist tuntud Juudit, risti emand Argina, mille anagramm tähendab ladina keeles kuningannat ja ruutu emand on Piiblist tuntud Raahel. Poti poisiks on taanlane Holger, ärtu poisiks Orleansi Neitsi sõjakaaslane Lahire. Nii risti kui ka ruutu poisiks on kuningas Arthuri ümarlauarüütlid. Risti poiss on Lancelot ja ruutu poiss Hector.

Mängukaartide disainis on veel huvitavaid nüansse. Näiteks on ärtu kuningas ainus ilma vuntsideta kuningas ning jääb mulje nagu ta tapaks ennast ära. Ruutu kuningas on jällegi ainus kuningas, kellel on mõõga asemel kirves. Poti soldatil, ärtu soldatil ja ruutu kuningal on näha ainult üks pool näost. Seetõttu kutsutakse neid ka vahel ühesilmseteks soldatiteks ja kuningaks. Kõigil teistel kaartidel on nägu pisut rohkem näha, vähemalt sellises ulatuses, et on näha mõlemad silmad. Kuid miks paljudes kaardipakkides poti äss oma disainiga teistest esile tõuseb? Ässasid peeti kuni 15. sajandini kõige madalama väärtusega kaardiks. Inglismaa kuningas nõudis aga poti ässal erimärgistust, mis pidi näitama, et nõutavad maksud on tasutud. Sellest hetkest hakkas ka ässade väärtus tõusma ning tänapäeval on ässad paljudes mängudes kõige kõrgema väärtusega mängukaardid.

Arealdisaini siiditrüki teenus

Arealdisain pakub teenusena ka ühte universaalseimat trükitehnoloogiat – siiditrükki. Trükime selles stiilis erinevatele riietusesmetele (t-särkidele, kleitidele, seelikutele, töörõivastele), aksessuaaridele (sallidele, vihmavarjudele, kottidele). Kuid tekstiilitooted ei ole piiranguks, samuti on võimalik siiditrükis teha erinevaid reklaammaterjale (kaarte, etikette, visiitkaarte, postkaarte, plakateid) ning väga palju erinevaid meeneid (märkmikke, tasse, termostopse jne). Nagu aru saada, pole siid materjalina piiranguks, vaid pelgalt tehnoloogiale nimetuse andnud materjal.

Tellimuse esitamisel räägime kliendiga tellimustöö osas täpselt läbi. 
Esiteks, milline on kujutis, mida trükkida soovitakse. Võimalik on, et klient esitab täpse kujutise (olgu see logo, nimi või muu pilt), kuid samas ka see, et klient kirjeldab soovitud kujutist ning loome kliendi järgi sobiva disaini ise. Arealdisainis töötavad disainerid panustavad ihu ja hinge kliendi soovidele vastava disaini loomiseks. 
Teiseks valib klient toote, millele siiditrükis kujutist trükkida soovib.
Kolmandaks räägime kliendiga läbi, kuhu ja millises suuruses on kliendi soovitud tootele kliendi soovitud kujutist võimalik trükkida. 
Olenevalt tootest ja disainist esitame kliendile hinnapakkumise ning sõlmime lepingu.

Seejärel algab tööprotsess. Siiditrüki puhul toimub trükkimine mitte kogu pildina vaid kujutisel kasutatavate värvide kaupa. Kõigepealt lahutatakse kujutis erinevateks värvideks. Seejärel prinditakse iga lahutatud värv ükshaaval kilele. Seejärel tehakse iga värvi tarvis eraldi film ning eraldi raam.
Põhiliseks vahendiks edasises protsessis on trükiraam. Trükiraamiks on põhimõtteliselt metallist raam, mille külge sätitakse pingule kangas. Tänapäeval kangana enam siidi ei kasutata, pigem sünteetilisi materjale nagu näiteks nailon, mis on siidist oluliselt paremini vastupidavad. Kasutatavad kangad erinevad omavahel võrgusilma suuruste osas. See, millise võrgusilmaga kangast tarvis on, sõltub lõpptootest, soovitud kujundist ja ka värvidest. Väiksemate kujutiste trükkimiseks on vajalik väiksema võrgusilmaga võrk. Mõnede värvide ja materjalide puhul osutub vajalikuks aga hoopis kangas, millel on jämedam võrgusilm.

Trükiraamil olev kangas kaetakse emulsiooniga, mis on valgustundlik ja siis omakorda filmiga. Seejärel asetatakse emulsiooni ja filmiga kaetud kangas valguslauale, kus seda valgustatakse läbi UV lampidega. Kui emulsiooni valgustada, siis see kinnitud kangale. Filmil on aga kliendi soovitud kujutis musta kujutisena, sellest läbi UV valgus ei valgusta ja emulsioon seal ei kinnitu ning see on võimalik maha pesta. Nii jääbki tulemuseks raamile kliendi soovitud värvi läbi laskev kujutis, ülejäänud osa on emulsiooni all.
Iga kujutisel vajaliku värvi jaoks valmistatakse selliselt eraldi raam. Kõik need raamid kinnitatakse äärmise täpsusega seadmele, mida nimetatakse trükikarusselliks. Täpsus on seejuures oluline, et kuna iga värv trükitakse eraldi raami kasutades ühele lõpptulemuseks saavutatavale tootele, peavad õige kujutise saamiseks kõik värvid tootel täpselt õigesse paika saama.

Kui värvide raamid on valmis, asetatakse trükilauale kliendi poolt tellitud toode. Toode kinnitatakse trükilauale liimiga. See on vajalik toote täpselt ühes paigas püsimiseks.

Viimases etapis kasutatakse värvimiseks vahendit nimetusega raakel. Värv kantakse läbi siidiraami tootele. Värv satub tootele läbi eelpool kirjeldatud võrgu. Siis toode kuivatatakse ning kantakse tootele järgmine värv ja seda tegevust korratakse kuni kõik kujutise jaoks vajalikud värvid on nende spetsiaalsete raamide abil tootele kantud ning lõpptulemuseks on kliendi soovitud toode. Kui kõik värvid on tootele kantud ning soovitud kujutis valmis, läheb toode oma lõppviimistluse saamiseks tunnelahju. Sealt väljunud tootel olev kujutis ei kulu ega hävine ka näiteks pesumasinas.
Nagu kirjelduse järgi aru saada, on siiditrükk äärmiselt personaalse lähenemisega trükitehnoloogia, kuna iga tellimuse puhuks on võimalik luua kliendi näoline disain ning tehnoloogiast tingitult on vajalik iga tellimuse jaoks toota tellitud kujutisele vastavad trükiraamid. Personaalse lähenemisega siiditrükk tagab kindlasti kliendi rahulolu.Arealdisaini siiditrükiteenus

Ofsettrükk vs digitrükk

Printimine on printimine, eks? Või on digitrükk ja ofsettrükk siiski erinevad?

Ofsettrükk vs digitrükk

Mida kujutab endast ofsettrükk täpsemalt? Ofset trükitehnoloogia puhul kasutatakse trükiplaadi- ja kummisilindreid. Trükiplaadi silindrile kantakse spetsiaalse tehnoloogiaga kujutis. Kujutis kantakse edasi kummisilindrile, millel on spetsiaalne kummikate. Seejärel alles kantakse kujutis kummisilindri kummikattelt paberile. Kuna kujutist ei kanta otse paberile, on tehnoloogia saanud nimeks ofset. See on sobiv meetod trükkimiseks, kui on vajalik trükkida suuremaid koguseid. Tulemuseks on täpselt reprodutseeritud värvidega, selge ja puhas kujutis.
Ofsettrüki olulisemateks eelisteks on:
-suurte koguste trükkimine on soodne
-mida suurem kogus trükkida, seda odavam on hind ühe eksemplari kohta
-võimalik on valida väga suure hulga erinevate paberite hulgast
-lisaks tavalistele värvidele on ofsettrüki puhul valikus ka spetsiaalsed tindid nagu näiteks metallivärv
-tulemuseks kõrge kvaliteediga tooted, millel suur värvide ja detailide täpsus.

Mida kujutab endast aga digitrükk? Digitrüki puhul ei kasutata trükiplaate nagu ofsettrüki puhul. Selle asemel kasutatakse võimalusi nagu toonerid (nagu laserprinterite puhul) või suuremaid printereid, mis kasutavad vedelal kujul tinti. Digitrükki võiks eelistada, kui on soov trükkida väiksemas koguses tooteid nagu kaarte või flaiereid. Lisaks on digitrüki eeliseks suurema hulga erineva info kasutamise võimalus. Näiteks, kui igale prinditavale kaardile on soov printida erinev nimi, on seda võimalik teha digitrükiga, samal ajal kui ofsettrükk seda ei võimalda. 
Digitrüki olulisemateks eelisteks on:
-seadistamiskulud väiksemate tellimuste puhul on väiksemad
-lihtsasti on võimalik printida täpselt vajaminev kogus just siis, kui selleks vajadus tekib
-võimalik on printida väiksemaid koguseid, olgu selleks kasvõi 1,5 või 20 eksemplari
-odav must-valge digitrükk
-info variaabelsus eksemplariti (võimalik erinevatele eksemplaridele trükkida nt erinev nimi, aadress, number vms)
-uuem tehnoloogia on muutnud digitrüki tõeliselt kvaliteetseks tehnoloogiaks.
Sellest tulenevalt, kui kliendina valida ofsettrüki ja digitrüki tehnoloogiate vahel, võid kindel olla, et mõlema tehnoloogia puhul on tulemuseks kõrgkvaliteetne toode. Valiku tegemisel aitab otsustada kliendi soov. Kui klient soovib tellide toodet suurtes kogustes (tellimused suurustega 100 või isegi 1000), on sobilikumaks meetodiks ofsettrükk. Samuti võimaldab ofsettrükk kliendil valida suurema hulga erinevate spetsiifiliste paberitüüpide vahel ning samuti on ofsettrüki puhul valikus suurem hulk erilisemaid värve nagu metalli või fluorosents tindid, mis aitavad luua isikupärasemaid ja originaalsemaid tooteid.
Samal ajal, kui kliendi sooviks on tellimus, mille kogusuurus jääb arvult väiksemaks, kui 100, oleks mõistlikum valik digitrükk. Samuti tasuks eelistada digitrükki, kui tellimuse puhul on vajalik igale eksemplarile trükkida individuaalne info (näiteks ürituse kutsetele erinev nimi või aadress). Samal ajal ei jää digitrüki puhul toote kvaliteet alla ofsettrüki kvaliteedile.

Võimaldades Arealdisainis nii ofsettrükki kui ka digitrükki, on suurepärane võimalus vastavalt kliendi soovidele valida sobivam trüki tehnoloogia ilma, et klient peaks otsima teatud eelistuste puhul uut teenusepakkujat. Kliendilt tellimust esitades ootame täpset toote kirjeldust ning tellitava toote koguhulka. Sellest informatsioonist lähtuvalt pakume kliendile sobivama tehnoloogia toote trükkimiseks. Kui trükimeetod on valitud, on kliendil võimalik valida paber, millele toote trükime (see on eriti oluline väiksemate individuaalsemate tellimuste puhul) ning värvid, millega valitud paberile soovitud kujutise/teksti trükime.

Arealdisainis on tellimusi vastu võtmas spetsiaalse haridusega disainerid, kes vastavalt kliendi soovidele on igati valmis abistama parimate paberi ja värvivalikute tegemisel. Soovides oma klientidele pakkuda igakülgset rahulolu, toimub trükifaili loomine disaineri poolt ilma hinnalisata tellimuse lõppmaksumusse. Saame tellimused valmis ka äärmiselt lühikeste tähtaegade puhul.

Raamatut ega inimesi ei tohi hinnata välimuse järgi

…nii räägiti kodus ja õpetati koolis. Üksjagu tõtt on mõlemas. Ikka räägiti: ei ole oluline, milline sa välja näed, peeasi, et seestpoolt ilus oleksid. Eks sellega või nii mõnigi ennast aeg- ajalt lohutada. Ühiskonna seisukoht on aga hoopis midagi muud. Sellele on paljuski kaasa aidanud seltskonnaajakirjade klantspildid. Muidugi on esmamulje tähtis, aga ega ilma sisuta ka päris saa.

See selleks. Raamatuid olen küll kaane järgi ostnud. Just ilus kaane kujundus on kutsunud raamatut kätte võtma, pannud uurima illustraatori kohta ja teadmata midagi autorist või sisust sundinud ka raamatut ostma. Viimasel ajal küll üha vähem. See on tegelikust kiitus praegusaegsetele raamatukujundajatele- trükkijatele. Ahvatleva kujundusega raamatuid on väga palju ja tegelikult tahaks neid palju ka koju viia. Selline ei ole olukord aga alati olnud. Mäletan väga hästi nõukogudeaegseid halle ja üsna ühetoonilisi raamatuid. Muidugi, kui tegu on klassikaga ja tõeliselt kvaliteetse ilukirjandusega, siis pole kujundus nii väga oluline. Ega me ju ei kujuta ettegi, et Victor Hugo „Hüljatud“ peaksid olema rohkete illustratsioonidega ja ilma illustratsioonideta „Jumalaema kirik Pariisis“ annab fantaasiale ju lausa tiivad. Samuti on ilmselt illustratsioonideta kirjandusteose lugemisel hoopis teine mõju kui illustreeritud variandi puhul. Ometi kutsusid ilusa kaanega ja meeldivalt kujundatud raamatud alati sisse vaatama ja lõpuks ka ostma. Seepärast on riiulis terve rida nõukogudeaegseid luuleraamatuid. Muidugi, Hando Runneli, Doris Kareva või Aita Kivi Ja Ave Alavainu raamatuid sai tiku tulega taga otsitud. Lisaks neile rändasid aga riiulile paljud väikesed luuleraamatud, kelle autorid sageli meelde ei tule ning mida just kujundus ostma kutsus.

Ja muidugi lasteraamatud. Kes ei mäletaks lapsepõlvest Siima Škopi poolt illustreeritud muinasjuturaamatuid. “Pöial-Liisi”,”Väike Mukk”,”Une-Mati, Päris-Mati ja Tups” või “Hõbeuisud”. Tolleaegse põlvkonna lapsed teavad tänu talle päris ühte moodi, kuidas Pöial- Liisi välja näeb. Ja muidugi Edgar Valter. Tema selgelt äratuntav käekiri on põhiliselt saatnud küll minu laste lapsepõlve, aga kes ei teaks “Lugu lahkest lohe Justusest ja printsess Miniminnist”, “Kassike ja kakuke”, “Isand Tuutu ettevõtmised”, “Pintselsabad”. Ja muidugi kõik „Pokuraamatud“. See on ju terve maailm. Või kuidas sa saad jätte ostmata Regina Luki imeilusate piltidega lasteraamatuid. Või Piret Raua omi- niivõrd omanäolised, neid kohe ei saa jätta lastele tutvustamata.

Meie oma Eesti raamatute kujundamise ja trükkimise kultuur on väga- väga heal tasemel. Uue eesti aja alguses tuli väga palju tõlkeraamatuid. Ka lastele, ilusti illustreeritud kuid sisu poolest lühikokkuvõtetega. Neid ilmub siiamaani. See on kuidagi alandav- nagu poleks lapsed võimelised pikemat juttu kuulama- lugema. Võib- olla saan ainult mina sellest nii aru. Tegelikult on eriti lapsed väga nutikad ning õhtused jutu lugemised- kuulamised tõeline vanematega koos veedetud kvaliteetaeg. Selle aja veetmiseks katsugem otsida väga hästi kujundatud ja sisukaid lasteraamatuid, kus ilusa kaane taga peidus ka lugemist vääriv sisu. Ning kuna inimeste esimene mulje raamatutest kujuneb paljuski ka kaane põhjal, siis kujundajate tänuväärne töö tagab sageli ka raamatu müügiedu. Õnneks toome sageli koju hea kujundusega koos ka suurepärase raamatu.

Kasiino mänguautomaatide disaini olulisus

Disaini osatähtsus on nüüdsel ajal kohe eriti oluline. Heal disainil on väga suur osa selle juures, kas toode tarbija tähelepanu köidab või mitte. Kuid disain ei ole oluline ainult käega katsutavate toodete puhul. Sama kehtib ka teenuste puhul. Ilusa graafikaga e-poes on palju meeldivam sisseoste teha. Hästi kujundatud poes on ka asjade leidmine oluliselt kergem ning kogu ostuprotsess kulgeb sujuvamalt.

Sama näite võib tuua ka kasiinode maailmast. Ning siinkohal saab vaadelda disaini osatähtsust nii füüsilisel kujul esineva toote kui ka virtuaalse teenuse puhul. Füüsilise tootena saab vaadelda näiteks kasiinodes olevaid mänguautomaate. Mida põnevam mänguautomaat välja näeb, seda suurema tõenäosusega see kasiino külastajate tähelepanu köidab. Muidugi saavad selle juures määravaks ka teised näitajad, nagu näiteks mänguautomaadi RTP. Kuid ometi saab alguses määravaks siiski mänguautomaadi välimus. Selleks, et kasiino mänguautomaat kliente ligi tõmbaks, ei ole tingimata vajalik, et see oleks võimalikult suurel hulgal värviliste tuledega üle valatud. Tuled mängivad mänguautomaatide puhul kindlasti tähtsat rolli, kuid on oluline, et kõike siiski maitsekuse piirides kasutataks ning asi tasakaalus oleks.

Niisama oluline kui on füüsilisel kujul olemas oleva kasiino mänguautomaadi disain, on seda ka online kasiino mänguautomaatide disain. Tegelikult algab kõik juba online kasiino enda kujundusest. Online kasiino peab hea välja nägema. Puhas kujundus võimaldab klientidel soovitud mänge ja teenuseid kergemini üles leida. Liiga kirju kujundusega online kasiinot võib olla oluliselt raskem kasutada ning kogu värvide pillerkaar võib mängija ära väsitada. Samuti ei ole kuigi heaks valikuks kujundust ka liiga minimaalseks muuta. Kõik peab jällegi tasakaalus olema.

Kuid vaatame lähemalt ka online kasiino mänguautomaate. Mänguautomaadid ehk slotid on online kasiino üheks kõige olulisemaks osaks. Nüüdisaegne tehnoloogia võimaldab online kasiinode mänguautomaate äärmiselt põnevaks muuta. Need ei pruugigi oma ülesehituse poolest oluliselt tavalistest arvutimängudest erineda. Mänguautomaatide puhul pööratakse kujundusele äärmiselt suurt tähelepanu. Mängudele saab lisada erinevaid animatsioone ja videoid. Ning seda kõike mängule sisu lisamise eesmärgil, et mänguautomaadiga mängimisest kujuneks omamoodi seiklus. Vaheklipid ja animatsioonid võimaldavad võimendada mänguautomaadiga seotud teemat. Nii saab näiteks Halloweeni teemalisele mänguautomaadile lisada õudsaid vaheklippe või siis saab nende abil näiteks mängule humoorikust lisada. Kuid online mänguautomaatide võimalused ei piirdu ainult eelpool nimetatuga. Slotid võivad sisaldada ka erinevaid tasemeid ning ka boonusmänge. Boonusmängud võivad sloti põhimängust täielikult erineda. See kõik lisab mängule põnevust juurde ning muudab mängukogemuse mitmekesisemaks. Loe rohkem kasiino boonus 2018.

Online kasiinode turul on veel üks lihtne viis, kuidas inimesi mõne konkreetse mänguautomaadi juurde meelitada. Selleks on tasuta spinnid ehk tasuta keerutused. See tähendab, et mängija saab teatud mänguautomaadiga teha kindla arvu spinne ning seda täiesti tasuta. Isegi kui mängijale uus mänguautomaat ei meeldi, ei kaota ta sel juhul midagi, vaid saab endale lihtsalt võimaluse ilma riskimata raha võita.

Arealdisaini graafika taastamise teenus

Meie tegevusalade hulka kuulub ka vanade graafiliste trükkide taastamine. Saatke meile pilt mõnest vanast kleepsust või värvilahendusest, mis on kas näiteks ära kulunud, tuhmunud või ehk on sellelt mõni osa üldse ära tulnud, mis tuleks uuesti taastada. Samuti võib soovitud eseme tuua meie kontorisse. Sel juhul oleks siiski vajalik eelnevalt meili või telefoni teel meiega ühendust võtta. Vaatame taastamist ootava trükise või kleepsu üle ning anname teada, kui palju selle taastamine maksma võib minna. Kui kujunduselement on saanud väga palju kahjustada, siis ei pruugi täielik taastamine võimalik olla, vaid tuleb luua ise midagi ligilähedast. Mõni varasem foto või Internetist leitud pilt oleks sellisel juhul väga suureks abiks.

Taastame absoluutselt kõiksugu graafikat. Olgu selleks kas mõni vana plakat või isegi mänguautomaat. Just nimelt, oleme taastanud ühe tellimusena ka vanu slotimasinaid. Siinkohal oleks paslik lisada, et meie taastamistööd piirduvad ainult graafiliste väljatrükkide taastamisega. Mehhaaniliste osade, elektroonika ning muu taolise remontimisega me ei tegele. Selleks tuleb minna vastava ala asjatundja juurde. Kasiino mänguautomaatidel eemaldasime näiteks rullikud, skannisime nendel olevad pildid arvutisse. Meie disainer taastas värve ning ära kulunud osasid ning seejärel trükiti pildid jälle välja ning liimiti ketastele peale. Lisaks sellele skannisime arvutisse mänguautomaadi korpuse küljes olevad pildid ning parandasime ka nende visuaalset väljanägemist. Trükkisime need välja vinüülist kleepsudena ning kleepisime mänguautomaadi külge. Lõpptulemusena nägi see välja nagu täiesti uus seade.

Arealdisaini graafika taastamise teenus

Veel võib ühe näitena tuua välja ühe ägeda vanaaegse raadio taastamist, mille omanik oma pööningu pealt leidis. Tegemist oli elektrikuga, kes oskas raadiol mõned jupid välja vahetada, nii et see jälle ilusti töötas. Kuid visuaalse väljanägemise koha pealt tulime appi meie. Eemaldasime kirjadega plastpaneelid ning taastasime kirjad digitaalselt arvutis. Seejärel trükkisime välja täpselt paneelisuurused kleepsud koos värskete kirjadega ning kleepisime need paneelide peale. Raadiol jooksis üle kõlari katte ka raadio logo, mis oli valmistatud plastikust ning oli kahjustada saanud. Otsisime internetist õige logo üles, lõime 3D printimiseks vastava mudeli ning saime ka selle välja vahetada. Lõpptulemus oli mõnusalt šikk ja retro.

Kasutame taastamisel peamiselt kleepsudega katmise meetodit. Kleepsud võimaldavad keerukamat ning detailset graafikat palju paremini edasi anda. Samuti on kleepsude värvikvaliteet ning vastupidavus väga hea. Vastavalt materjalidele saab valida mitme erineva materjali vahel. Nendeks on peamiselt erinevat tüüp vinüülid, aga ka näiteks film ja magnetid. Samuti on võimalik graafiline lahendus paberile välja trükkida ning seejärel soovitud eseme külge liimida. Just nagu me eelpool nimetatud mänguautomaadi rullikute puhul tegime. Teeme materjalide valimise puhul soovitusi, et millist materjali kus kasutada võiks, kuid kindlasti arvestame ka Teie soovidega.

Arealdisaini raamatu trükkimise teenus

Suurepärane raamatukaane disain on parim müügivahend. Professionaalselt kujundatud kaas annab koheselt ja atraktiivselt Teie raamatu põhiolemust edasi.

Ehk soovite kõigepealt trükkida ainult ühe koopia, et näha, kui hea meie trükikvaliteet on? Võib olla soovite teada, kui hea tunne on hoida käes oma enda koostatud raamatut? Või ehk soovite ühte koopiat suveniiriks või kingituseks. Mis iganes põhjusel Te raamatut trükkida ka ei sooviks, tuleme me Teile selle soovi ellu viimisel appi. Trükkimine on äärmiselt lihtsaks tehtud ning me teeme Teile ilmselt väga taskukohase hinnapakkumise. Peate meile vaid saatma oma teksti ning soovi korral ka raamatusse minevad pildifailid. Täpsustage, milliseid teenuseid Te kasutada soovite ning millist ja mitut raamatut Te trükkida soovite. Teeme Teile seejärel ühe tööpäeva jooksul esmase hinnapakkumise. Kui Teil tekib töö käigus soov mõnda lisateenust kasutada, siis anname sellest tingitud võimalikust hinnalisast teada ja saate ise valida, kas Te seda soovite või mitte.

Saate valida erinevate formaatide vahel. Saate valida, kuidas Te seda köita soovite. Valida saab nii pehmete kui ka kõvade kaante vahel. Raamatus olevad pildid saab trükkida must-valgelt või värviliselt. Kui Te pole päris kindlad, millised need näitajad olema peaksid, siis tuleb meie professionaalne disainerite meeskond Teile appi.

Saatke meile oma tekst ja oma pildid ning me paneme selle raamatuks kokku. Saadetav tekst võib olla nii MS Wordi .doc formaadis või .pdf formaadis. Saate kasutada ka meie keelespetsialisti abi, kes trükki minevad tekstid ise üle kontrollib, et raamat saaks korrektne ning täiuslik. Kui Teil pole veel pilte või sooviksite neid muuta, siis tulevad appi meie graafikadisainerid, kes oskavad kujundada nii professionaalse välimusega raamatukaasi kui ka töödelda raamatusse minevaid pilte. Aitame ka teksti kujundada, pakkudes suurt fontide valikut ja võimalust tekste erinevatel viisidel töödelda.

Kui Te valite, et meie meeskond aitaks Teid raamatu vormistamise ja kujundamisega, siis me arvestame kõigi Teie soovidega ning anname ka enda poolt soovitusi, kuidas midagi teha võiks. Seejärel hakkab meie meeskond Teie raamatu kallal tööle. Meie meeskond saadab Teile seejärel raamatu esialgse kujunduse. Saate vaadata üle, kas see sobib Teile ning saate soovi korral muudatusi nõuda. Kui Te jääte raamatuga rahule, siis saadame selle trükki.

Trükkimiseks kuluv aeg sõltub soovitud raamatu tiraažist ning kas Te valisite pehmete või kõvade kaantega raamatu. Üldjuhul saame valmis umbes nädalaga. Saate raamatule või raamatutele ise järele tulle või kasutada meie partnerfirma kullerteenust.

Meie poolt valmistatud raamatute kvaliteediga saab tutvuda tulles meie kontorisse. Meil on suur valik meie poolt valmistatud raamatute näiteid. Samuti saab kontoris tutvuda meie poolt pakutavate raamatu kujundamise võimalustega. Kontorisse tulles on vajalik eelnevalt aeg kokku leppida.

Arealdisaini

Teenused

Lühiülevaade meie teenustest

Kui olete huvitatud saada abi projekteerimisel nii on palju erinevaid valdkondi, et saad aidata jooksul. Siin on mõned kõige levinumad teenused, mida pakub Design ametid.

Kujundusteenus

teenusedTeenust pakuvad kogemustega ja professionaalset taset omavad disainerid. Kujundusteenus hõlmab nii trükiste (raamatud, kataloogid, broshüürid, voldikud, plakatid jm väiketrükised) kui ka veebipõhiste toodete kujundust (koduleheküljed, e-kataloogid, bännerid, animatsioonid, videolahendused).

Trükiteenus

Kasutame väga mitmeid erinevaid trükitehnoloogiaid: siiditrükk, offsettrükk, digitrükk. Soodsat trükiteenust saame pakkuda nii väikeste kui ka suurte tiraazide puhul. Juhul, kui Teil on olemas endal kujundus, kuid otsite trükivõimalust, siis saame Teid kindlasti aidata.  Kui vajate abi trükifaili tegemisel siis üldjuhul selle eest lisatasu me ei võta ning koos trükistega anname Teile üle ka korrektse trükifaili, mida saate edaspidi kasutada.

Soodsate hindadega trükised valmivad lühikese tähtaja jooksul ning alati püüame Teid aidata omapoolsete soovitustega leidmaks parim võimalik lahendus, et Teie trükis kannaks just Teile vajalikku eesmärki.

Disainkleebised

Disainkleebiste kujundused on kõik meie enda disainerite tehtud, seega masstoodanguna neid ei pakuta. See omakorda annab neile lisaväärtuse unikaalsuse näol. Kõiki kleebiseid on võimalik tellida Teile vajalikus suuruses ja värvitoonis. Paindlike lahenduste tõttu on disainkleebised osutunud ootamatult populaarseteks. Juhul, kui meiepoolt etteantud valikust Te omale meelepärast kujundust ei leia, saame disainida Teile kleebise vastavalt Teiepoolt ettantud soovidele.

Etiketid rullis

Etikette valmistame termotrükis valgele niiskuskindlale kleebisele. Meie teenuse eeliseks on see, et saame teha ka väga väikestes kogustes etikette (alates 10 tk). Valmistamise aeg on  lühike ja vajadusel on etiketid võimalik kätte saada juba samal päeval.

Firmagraafika

Firmagraafika uuendamine või uue logo väljatöötamine on disaineritele alati suur väljakutse ja annab võimaluse oma loovusele vabad käed anda. Meie senitehtud tööd on pälvinud tunnustust nii Eestis kui ka väljaspool. Oleme töötanud aja jooksul välja kaks meetodit firmagraafika loomiseks, mis annab võimaluse tellida professionaalset teenust nii väiksema kui ka suurema eelarvega ettevõtetel.